Spadli ste na rozbitých schodoch v meste, na ulici?

Určite to poznáte, je zima, všade je námraza, sneh, pod nohami sa vám kĺže zem a pri schádzaní zo schodov, aj keď dávate veľký pozor sa pošmyknete a spadnete.

Alebo sa vyberiete v lete na prechádzku, kedy si chcete užiť príjemné teplé počasie ale na neupravených schodoch v meste stratíte rovnováhu a letíte na zem.

V jeseni sú zas chodníky pokryté opadaným lístím, čo je síce pekné pre oči, ale hlavne pre dámy v opätkoch nebezpečné, kedy stačí jeden neuváženejší krok a dôjde k nešťastiu.

Žiadna z týchto a podobných udalostí nie sú príjemné, hlavne ak dôjde k poškodeniu zdravia, napríklad zlomeninám, najčastejšie prstov, na ktoré dopadáte, keď sa snažíte zachytiť pred pádom. Takéto úrazy si vyžadujú minimálne 6 týždňové liečenie, dlahy, obväzy, kontroly u lekára, lieky proti opuchnutiam, proti bolesti, znepríjemnenie života a aj bolesť. Po liečení je v mnohých prípadoch nevyhnutná rehabilitácia, ktorá opätovne trvá niekoľko týždňov. Okrem toho, že Vám vznikli problémy, nepríjemnosti, prípadne aj navýšenie výdavkov, mali ste aj sťažené spoločenské postavenie, ak napríklad pracujete v kancelárii, kde Vášmu vzhľadu veľmi nelichotí sadra na ruke, prípadne pracujete ako automechanik a s dlahou na jednom prste omnoho ťažšie opravíte auto pre Vášho zákazníka.

Ak si už úspešne prejdete liečbou, rehabilitáciou a u poisťovne, s ktorou máte uzavreté úrazové poistenie uplatníte plnenie pri úrazovom poistení, no poisťovňa Vám buď odmietne plnenie poskytnúť, alebo Vaše plnenie kráti aj napriek tomu, že ste postupovali v súlade s predpismi vydanými poisťovňou a doložili ste aj všetky potrebné dokumenty.

Čo v takom prípade ?

Aké sú Vaše možnosti a ako sa viete domôcť plnenia, ktoré Vám právom patrí ?

Neviete si pomôcť pri vymožení tohto plnenia aj napriek tomu, že ste pravidelne odvádzali poplatok do svojho úrazového poistenia a poisťovňa Vám aj napriek tomu odmieta vydať plnenie. Vymenili ste si s poisťovňou aj  nejakú korešpondenciu, pričom poisťovňa sa odvoláva na rôzne paragrafy zákonného znenia, ktorým nerozumiete a máte pocit krivdy.

Čo v prípade ak spadnete na rozbitých schodoch, ktorých vlastníkom je mesto a mesto má dbať o ich bezpečnosť ? Chodníky a schody majú povinnosť udržiavať čisté a bezpečné mestá, obce a magistráty a to počas celého roka. Môžete si náhradu škody uplatňovať aj voči mestu, resp. majiteľovi (správcovi) daných schodoch, alebo priestranstva, na ktorom ste vďaka jeho neudržiavanému stavu utrpeli úraz. Tento majiteľ, ktorý sa nestará o svoje priestranstva a u ktorého sa budete domáhať náhrady škody sa s najväčšou pravdepodobnosťou bude snažiť „vyvliecť“ z tejto svojej povinnosti a odvolávať sa na rôzne nezákonné ustanovenia. Ak sa na nás obrátite pri takejto udalosti, našou úlohou bude preukázanie príčinnej súvislosti medzi Vašim pádom resp. úrazom a neupravenými schodmi, načo budeme potrebovať predovšetkým lekárske správy a fotodokumentáciu miesta úrazu.

V týchto prípadoch Vám prislúcha aj náhrada škody od objektu, ktorý ma povinnosť spravovať časť verejného priestranstva ako aj plnenie z úrazového poistenia, ak ho máte uzavreté s Vašou poisťovňou.

Ak ste si takýto úraz nezavinili sám (ak bol chodník/schody v zlom-neupravenom stave), máte nárok na náhradu bolestného, sťaženia spoločenského uplatnenia, nárok na náhradu vecnej škody v prípade, že sa vám poškodí, zničí oblečenie, obuv alebo iné veci ktoré ste mali pri sebe, či už drahé hodinky alebo prasknutý mobil, náklady spojené s liečením, strata na zárobku počas PN.

Ak sa Vám stal takýto úraz alebo ste sa dostali do podobnej situácie a neviete na koho sa obrátiť, sme tu pre Vás. Váš prípad bezplatne posúdime a pomôžeme Vám dosiahnuť finančné odškodnenie, na ktoré máte podľa zákona nárok a ktoré aspoň sčasti zmierni nepríjemné následky, ktoré boli spojené s úrazom. Neváhajte sa na nás obrátiť.

Šťastný život bez úrazov Vám praje tím Odškodné-nehody.sk

Posted in Poisťovne, Prečítajte si o prípadoch, ktoré sa mohli týkať aj Vás, Úrazy, Zdravie.